Zahradníci

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domu Blogy Výlety Narozeninová sněžka

Narozeninová sněžka

Email Tisk PDF

Zasněný HonzaTak jako je tomu již 38 let, i tento rok na Honzu přišel významný okamžik oslavy jeho narození. Již pátým rokem tuto významnou událost Honza slaví výstupem na Sněžku (případně na jiný kopec s nadmořskou výškou nad 1200m nad mořem). Tento rok jsme se s Maruškou ke slavnostnímu výstupu přidali (byly jsme přizváni).

 

Jako výchozí místo jsme zvolili Měchurku. Polouhou a komfortem naprosto vyhovujíci chata Smile

Výběr počasí na výstup se Honzovi opravdu podařil a opravdu se bylo čím kochat. Krásné počasí dokonce zlákalo i Honzu - boudaře z Měchurky který pro výstup na Sněžku zvolil i náročnější terén (dokumentace v připojené galerii) Wink.

Chladné nezůstali ani naše fotoaparáty které měli co dělat aby ty nádherně vymalované pohledy vměstnali na paměťové kartičky.

Pro výstup jsme zvolili variantu Obřím dolem. Hned na začátku nás trošku vypekla doprava. Pražák kterým jsme se měli přesunout do Pece to asi cestou vzdal a do Velké Úpy vůbec nedorazil (nebo si z nás někdo udělal srandu). Když už jsme stáli v plné polní na zastávce, tak jsme se přesunuli místním taxikem. Přijel pro nás celkem rychle. Asi to bylo tím, že to nebral přes Náchod (prý celkem vyjimečně).

Výstup Obřím dolem byla opravdová nádhera. Sice jsme se trochu zadýchali, ale to asi k výstupu na hory patří. Cestou samozřejmě zaznívaly zkušené rady od nekuřáků pro kuřáckou část výpravy. Něco ve smyslu "stojí ti to kouření za to", "proč si hned nezapálíš..?" a podobně.

V sedle pod Sněžkou proběhla občerstvovačka pěkně vychlazeným pivkem (ovšem za cenu 20ti minutové fronty a kurzu 1 zl = 10 Kc). V poklidu jsme pozorovali mraveniště které směrovalo na vršek Sněhule. Na vršku probělo povinné focení (a další pivečko), průzkum nové Poštovny a pak už hurá na Růžohorky na požádnou baštu.

Na Růžohorkách se skupinka rozdělila na přejedlíky a jedlíky. Přejedlíci skončili v Růžohorkách a jedlíci skončili v bufetu nově oetvřené mléčné farmy hned vedle. Pěkně přecpaní už jsme se jen kutálili do Úpy tradičním Šramlem. Cestou jsem ještě ověřoval, že elektrický ohradník na Růžohorkách je skutečně pod proudem. Ale kdo nevěří, ať si sáhne... Wink

 


 

Mokřad v Obřím dole
Mokřad
Sedlo mezi Studniční horou a Sněžkou
Sedlo
Maruška kousek nad trkačem
Maruška
Pohodička pod Sněžkou
Horal Honza
Hlavně pivečko musí být
Pivečko
Honzův závěrečný náročný horolezecný výšvih
Horolezec
Honza s Ráďou na Titaniku od České pošty
Titanic
<p>Barevný názanak přicházejícího podzimu</p>
Barva podzimu

Aktualizováno ( Středa, 29 Říjen 2008 08:41 )  

Přidej Váš komentář

SmileCoolCrying or Very SadEmbarrassedA Smoker/Foot in mouthSadUser is an angel (at heart, at least)A Kiss/Lips Are SealedLaughingBiting one's tongue/Put Your Money Where Your Mouth IsBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeSurprisedSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vaše jméno:
Předmět:
Komentář: