Zahradníci

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domu Blogy Výlety Víkend v Mariánských lázních

Víkend v Mariánských lázních

Email Tisk PDF

Hotel Nové LázněJako jeden ze svatebnách darů jsme dostali pobyt v hotelu Nové Lázně ***** v Mariánských lázních společně s relaxačními procedůrami kam jsme se vydali 15. - 17.8.2008. Rádi se s Vámi podělíme o tento nezapomenutelný zážitek.

Bečov nad TeplouV pátek jsme si vzali dovolenou a brzo ráno vyrážíme na cestu. Od rána nám hustě prší a to vydrží až do pozdních odpoledních hodin. První zastávka je na zámku Bečov nad Teplou, zámek je nádherný a veliký, obešli jsem si jej jen z venku, pak si prošli ještě uličky a zastavili se nahřát na kafíčko. Byla ukrutná zima, ale zmrzlinku si Maruška nemohla odpustit. Po celou dobu nám opravdu hustě prší, ale náladu nám to nekazí.

Po této krátké zastávce pokračujeme dál v cestě a kocháme se krajinou - opravdu nádhera. Další zastávka je u Kláštera Teplá, který si procházíme ze všech stran a je to pěkné pokoukáníčko.Klášter Teplá Zima nás ale brzo zahnala do restaurace. Do Marjánek už to máme jen pár kilometrů a jsme hrozně natěšeni. Při příjezdu jsme překvapeni jak je město veliké a vjíždíme do centra hotelů a Kolonády a před námi se objeví obrovský a nádherný hotel a my nevěříme vlastním očím - opravdu je to on, Nové Lázně.

Na recepci je malé pozdvižení, překvapivě nás moc neinformují a na vše se musíme ptát a ještě se přihlásit o polopenzi kterou nám zaměnili za "pouhé" snídaně. Moc se nám omlouvají a jsou milý - stát se to může každému, tak to nijak dále neřešíme. Do pokoje vcházíme a jsme v šoku, pokoj nádherný, čekají na nás mísy plné ovoce a čokoláda, chlazené šampaňské. Po chvilce obdivování zjišťujeme, že na talířích na kterých je občerstvení jsou naše fotky a fotky Sporáků, což bylo opravdu milé. Koupelna nádherná s vířivou vanou, župany no prostě nádhera. Chvíli opravdu jen sedíme a nejsme schopni slov, Tom jde vyzkoušet záchod -)) Vybaluji těch pár věcí co sebou máme a vyrážíme na procházku městem, ochutnáváme všechny prameny které podkáváme. V centru kolonády je Rudolfův (ten mi chutnal nejvíc), Karolinin a Křížový (nebezpečně projímavý - Tom se mu vyhýbal obloukem). Kousek za naším hotelem je pak Ambrožův pramen. V 17h jsem se pokochali i hrající obrovskou fontánou a koupili mapu v info centru (mimochodem asi nejdražší v celém městě jak později zjišťujeme). Už se těšíme na večeři.

Na večeři si beru šatičky a Tom oblek. V restauraci nás čeká milé překvapení - stůl připraven jen pro nás, svíčka a srdíčka na stole jako výzdoba pro novomanžele. Je zde několik chodů ve formě švédských stolů, od polívky, masa ryb, brambor, těstovin, pěčiva, až po několik druhů zeleniny, ovoce a sladkostí, tak to je opravdu nádhera ňam ňam. Trochu jsme se přepapkali a na chvíli se museli natáhnout na postel. Později vyrážíme do římských lázní na průzkum. Je zde sauna, sanárium, vířivka, bazén, římské lázně. Tak řádíme kde se dá. Večer uléháme úplně hotoví a plní zážitků a nadšení.

Park BoheminiumV sobotu vstáváme brzičko a razíme na snídani, ta je opět ohromná jako večeře, vajíčka, slanina, šunka a spousta jiného. Pak máme společnou koupel v bublinkách s vodou z nějakých pramenů. K našemu překvapení jsme byli každý zvlášť ve vaně, protože se nesmíme hýbat, aby to mělo nějaký účinek. Museli jsme uznat že ve společné vaně by to asi nez pohybu nešlo. 20min jsme naloženi ve vodě a pak nás pani na 15min zabalila do deky. Nádhera. Pak jsme měli půl hodinky pauzu a Tom šel na další proceduru - masáž lávovými kameny. Chytil nějakého ukrajinského přitepleného maséra z čehož byl trošku nerovózní, ale myslím, že si to jinak užil. Před dopolednem vyrážíme do muzea miniatur - park Boheminium. Vyšlapáváme kopec (800m), a pak se kocháme miniaturkami. Je to moc pěkné. Zima nás provází i tento den, tak si na zahřátí dáváme oběd a po krátkém relaxu jdeme dál. Na zpáteční cestě hledáme Mariin pramen což se nám nepodaří - později jsme se dozvěděli, že je skutečně nepřístupný. Pokračujeme tedy dále k Lesnímu prameni, který je bohužel zrovna asi jako jediný uzavřen přes poledne. Tak se jdeme projít naučnou geologickou stezkou a vracíme se k prameni na ochutnávku - docela ujde (dozvěděli jsem se večer, že tento pramen máme přímo i v hotelu Smile tak jsme jej v neděli ráno ještě vyhledali Smile - samozřejmě že jsme kolem něj chodili celou dobu). Dále pokračujeme, na kolonádu a ochutnáváme zase prameny a míříme k Ambrožovu pramenu, který je blízko našeho hotelu.

Od 18h mám proceduru já a to aroma masáž. Bylo to moc příjemné, já chytla sympatického mladíka -)). Tom se mezitím nahříval v sauně. Pak letíme na večeři a dnes už víme jak na to tak si jí užíváme co se do nás vejde. Pořádně se oblékáme a vyrážíme na noční procházku Lázněmi, všechno je nádherně osvětlené a ve 21h jdeme na zpívající osvětlenou fontánu, moc hezké. Procházíme a fotíme co se dá. Před půlnocí uléháme do pelíšku s vínečkem a úplně vyčerpaní.Vačer u zpívající fontány

V neděli ráno je krušné vstávání, ale musíme abychom stihli co jsme si naplánovali. Snídaně – vydatná, pak letíme ještě do lázní abychom si to ještě pořádně užili. Měli jsme štěstí ani jednou tu nebylo moc lidí tak to bylo příjemné. Pak vykoupat a sbalit do 11h musíme opustit pokoj. Ještě jdeme načepovat Rudolfa a frčíme.

První zastávka na zpáteční cestě domu je na zámku Kynžvart. Je krásně upravený, obcházíme si jej a procházíme se parkem. Další krátkou zastávkou byla vyklídka Krásno s pěkným výhledem na celé severní čechy. Jedem dál na hrd Loket, kde je trochu obtížné zaparkovat, ale povedlo se. Později zjišťujeme, že se zde konají slavnosti, vidíme tedy i průvod a všude je plno stánků. Hrad Loket je krásný ze všech stran i zevnitř. Vřele doporučujem.

Odtud už jedeme na naši poslední zastávku - do Karlových Varů. Parkujeme hned na kraji a míříme na kolonádu, jsme v šoku jak je všude plno Rusáků, prodavačky mluví rusky atd. Prameny mají všechny kolem 60°C což se nedá moc pít, ale jsou to krásné památky. Musím, ale říct, že za hodinu jsme měli celou kolonádu prošlou a byli jsme rádi, že už jedem pryč. Karlovy Vary nás trochu vyděsili a jsme moc rádi, že jsme měli pobyt v lázních Mariánských a né zde. Celou neděli krásně svítilo sluníčko.

No a už nás čeká jen unavená cesta domů, já jsem úplně uťapkaná a obdivuji Toma, že má sílu řídit.


Byl to krásný a nezapomenutelný víkend.


Krásný zámek Bečov nad Teplou
Bečov nad Teplou
Premonstrátský klášter
Klášter Teplá
Čokoládové překvapení
Talíř s překvapením
Připravené šampaňské na pokoji mělo správnou teplotu.
Vychlazené šampaňské
Občerstvení připravené na miskách od našich Sporáků
Ovocné mísy
Maruška před zpívající fontánou, která není zpívající, ale hrající.
Zpívající fontána
Maruška před Červenou Lhotou v parku Bohemia.
Červená Lhota
Miniatura zámku Kynžvart v parku Bohemia.
Kynžvart
Malý velký Ještěd
Ještěd
Překvapivě to není kaplička lásky, ale Lásky.
Kaplička lásky
Vodotrysk na hlavním náměstí.
Vodotrysk
Kolonáda s prameny
Kolonáda

Noční zpívající fontána

Noční zpívající fontána 2

Vodotrysk v noci
Noční pohled na náš hotel Nové Lázně
Nové Lázně

Noční kolonáda
Římské lázně v hotelu Nové lázně
Římské lázně

Zámek Kynžvart

Vyhlídka Krásno

Loket

Aktualizováno ( Středa, 29 Říjen 2008 08:41 )  

Přidej Váš komentář

SmileCoolCrying or Very SadEmbarrassedA Smoker/Foot in mouthSadUser is an angel (at heart, at least)A Kiss/Lips Are SealedLaughingBiting one's tongue/Put Your Money Where Your Mouth IsBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeSurprisedSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vaše jméno:
Předmět:
Komentář: