Zahradníci

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domu Blogy Výlety Svatební Ještěd

Svatební Ještěd

Email Tisk PDF

Svatební dar na JeštěduJe sobota 8.11. a my vyrážíme užít si náš svatební dar a to noc na Ještědu Wink

Opět jsem nám vybrala úžasný termín a od rána nám nepřetržitě prší. Cesta je v pohodičce. I do Krásné studánky u Liberce jsme trefili a kochali se chalupou, prošli jsme se do lesa kde jsme si jako děti hráli.

Z Krásné studánky jsme jeli na přehradu Fojtka (další dětská vzpomínka). Stále hustě pršelo, tak jsme to okoukli jen z auta. Ještě jsme to okoukli u Mrňavků na stavbě – to bude nádhera Cool Napapali jsme se a vyrazili směr Ještěd.

Byli jsme připraveni, že necháme auto pod kopcem a krásně si to vyšlápneme. Minuli jsem dvě úplně uzavřená parkoviště a hle už nás to táhlo nahoru, tak jsem dojeli v autíčku až na špici (co bÿste čekali od pržáků...). Parkovné máme jako hosté zdarma. Dostáváme klíče a jdeme se ubytovat. Pan recepční si neodpustil poznámku, že výhled máme na Liberec, což nás opravdu pobavilo, protože venku nebylo vidět ani na krok.

Když jsem poprvé vstoupili do pokoje úplně se mi zamotala hlava a musela jsem si sednout, bylo to opravdu jak v letadle, ale po chvíli si zvyknete. Neleníme a jdeme ven, abychom se ještě prošli než bude tma. Stále prší, ale už to není tak strašné spíš jen husté mrholení. Jdeme k chatě Ještědka a k Pláním pod Ještědem po žluté značce, tady jsme se občerstvili (ještě že jsme si udělali doma čajíček do termosky) a vyrážíme po modré směr Ještěd. Je to, ale krásné pokoukáníčko jak se proti nám valí mračouny (nebo je to mlha -)).
Ještěd opravdu není vůbec vidět - jen malé obrysy. Jdeme se zahřát do spršky a trochu relaxujeme.

Na večeři míříme do hotelové restaurace, dáváme si oba obr véču v domnění, že to bude ňamka, ale musíme se přiznat, že jsme byli zklamaní, ale náladu nám to nekazí. Obsluha, byla ale velice příjemná. Dáme si vínečko a je nám vesele a stále pozorujeme jak se venku čerti žení. Na chvíli se nám dokonce odhalil i osvětlený Liberec, tak se všichni hosté nahrnuli k oknům a kochali se. Všude se rozléhalo OH JÉ NÉ a je po všem -)) O půlnoci uléháme úplně vyčerpaní a plni zážitků.

Ráno si dopřáváme snídaničkou, která také patřila k sv. daru, ta se hotelu povedla. Balíme se, kocháme se posledním pohledem z kokpitu ještědského letadla a vyrážíme. Venku se nám naštěstí krásně ukázal celý Ještěd tak jsem měli možnost udělat pár krásných fotek, které vypadají jako by bylo azuro počasí, ale bohužel nebylo a byla opravdu pěkná zima. Jedeme z kopce a já stále pokukuji, zda se přeci jen Ještěd ještě neukáže - neukázal.

Jedeme na hrad Frýdštejn, který je moc pěkný, byl sice už zavřený, ale nám to na pokoukání stačilo, vřele doporučuji jako námět na výlet. Dále jsme pokračovali na rozhlednu Kopanina, ta je také zavřená ale i tak pěkná. Pokud byste si chtěli někdy užít výhled, musíte si vyzvednout klíče v domě č.p.2 naproti restauraci.

Dále se stavujeme na zámku Sychrov. Je opravdu v dobrém stavu a moc se nám líbí, procházíme si podzimní park a užíváme si klid a dokonce už i sluníčko se nám ukázalo.

No a tady naše úžasné dva dny končí, bylo to moc fajn.

Chaloupka v Krásné studánce - pro Marušku trochu vzpomínek.
Chaloupka
Procházka kolem Krásné studánky
Krásná studánka
Uplně černé listí kolem Ještědu
Listí na Ještědu
Občerstvení před kioskem na Pláních pod Ještědem
Pláně

Zamlžené Pláně
Studie orosení pro Honzu
Orosení
Maruška v hotelové chodbě na Ještědu
Hotelová chodba
Pokoj v hotelu Ještěd
Pokoj

Na Ještědu
Rychlá samospoušť aby byl v pozadí alespoň trochu vidět Ješted
Zakuklenci

Fotograf
Rozhledna kopanina
Kopanina

Obraz podzimu
Pohled na Frýdštejn při cestě z Kopaniny
Frýdštejn

Kapka na Frýdštejnu
Pohled na Frýdštejn při příchodu od vesnice
Frýdštejn

Sychrov

Park na Sychrově

Nádvoří na Sychrově

Aktualizováno ( Úterý, 18 Listopad 2008 09:08 )  
Komentáře (1)
Moc vám to přeju
1 Neděle, 08 Listopad 2009 13:01
Klárka (ex přítelkyně Toma)
Tom je fajn kluk a zaslouží si tak hezké zážitky, oba vás zdravím :) K.

Přidej Váš komentář

SmileCoolCrying or Very SadEmbarrassedA Smoker/Foot in mouthSadUser is an angel (at heart, at least)A Kiss/Lips Are SealedLaughingBiting one's tongue/Put Your Money Where Your Mouth IsBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeSurprisedSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vaše jméno:
Předmět:
Komentář: