Zahradníci

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domu Blogy Výlety Podél Konopišťského potoka

Podél Konopišťského potoka

Email Tisk PDF

KonopištěPo dlouhé době jsme se vypravili na krátký výlet. Původně to měl být cyklo výlet, ale podlehli jsme předpovědi počasí a rozhodli se raději moknout pěšky než na kole. Pro trasu jsme zvolili cestu podél Konopišťského potoka z Benešova u Prahy do Poříčí nad Sázavou.

 

Do Benešova jsme se dopravili díky našim Českým Dráhám. Cesta byla trochu náročnější pro citlivé nosánky - naše kupé nebylo zrovna vyvoněné. Od nádraží Benešov u Prahy vede žlutá turistická značka k zámku Konopiště. Na zámku zrovna probíhala svatba, tak jsme zavzpomínali na naše šťastné chvilky. Po krátké obhlídce zámku jsme pokračovali dále na parkoviště a trochu se občerstvili vyrazili na tu stěžejní část našeho výletu.

Od parkoviště jsme se napojili na červenou turistickou značku, která nás dovedla až do Poříčí nad Sázavou. Cesta vede nádhernou a klidnou oblastí měsíčního údolí a prochází několika chatařskými osadami. Kromě krásné přírody jsme obdivovali i tamní zvířectvo. Dokonce se nám porařilo vyplašit bobra nebo jiného říčního pracanta.

Původní plány - dojít až do Týnce jsme přehodnotili poté co jsme celkem znaveni dorazili do Poříčí. Naštěstí nám celkem hned jel vláček, tak bylo rozhodování značně jednodušší. Vychutnali jsme si tak příjemnou cestu posázavským pacifikem.

 


 
Medvědí výběh
Medvěd
Hlavní vchod do Konpišťského zámku
Konopiště
Románský kostel v Poříčí nad Sázavou
Románský kostel

Aktualizováno ( Středa, 29 Říjen 2008 08:41 )  
Komentáře (1)
Pochvala
1 Úterý, 04 Listopad 2008 21:12
Jana - mamka
Ahoj děti,

všem jsem tu ukázala na Honzově notebuku Vaše překrásné stránky. Už jsme zavřeli ústa a zatlačili oči zpět do důlků. Prostě super stránky.

Zdraví Chabry :-))

Přidej Váš komentář

SmileCoolCrying or Very SadEmbarrassedA Smoker/Foot in mouthSadUser is an angel (at heart, at least)A Kiss/Lips Are SealedLaughingBiting one's tongue/Put Your Money Where Your Mouth IsBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeSurprisedSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vaše jméno:
Předmět:
Komentář: